Programy

Sprzętem, z jakiego korzysta dzisiaj każdy z nas, jest zdecydowanie komputer. nie ma osoby, która nie umiałaby się na nim posługiwać, choćby w stopniu podstawowym. Oczywiście ciężko zaprzeczyć, że nie mam wyjątków od reguły, bo są, ale to tylko takie osoby, które za nic nie chcą zajmować się rzeczami, powiązanymi z technologią informacyjną. Coraz więcej osób w podeszłym wieku, stara się nauczyć na komputerze wykonywania podstawowych funkcji, do jakich należy obsługa komunikatorów, przykładowo Skype. Dzięki niemu zupełnie bezpłatnie można się porozumiewać i widywać siebie nawzajem. Ze Skype w dużym stopniu, korzysta też młodzież. Tacy ludzie starają się spędzać ze sobą najwięcej czasu, a kiedy studiują w odległych miastach, jest to jedynym dobrym rozwiązaniem. Na rynku, zarówno polskim, jak i zagranicznym, spotykamy coraz to nowsze komputery i systemy. Największą aprobatą cieszą się laptopy, różnych marek, a le z systemem Windows XP. Jest on znany, dlatego też na dużą skalę jest ciągle na niego popyt.

Interaktywność

Interaktywność wiąże się z działaniem, w którym uczestniczy naraz kilkanaście osób, pracujących według jakiegoś schematu. W szkołach licealnych, bardzo popularne stały się akademie interaktywne, gdzie prowadzący rozdając tekst piosenek, zaprasza wszystkich do wspólnego śpiewania. Podobnie jest w agencji. Kiedy zleceniobiorca rozdaje wytyczne, oczekuje, że każdy z jego pracowników, wykona pracę na wysokim poziomie, a co więcej w tracie pracy, będzie się konsultował nad tym, jakie ma plany i pomysły odnośnie wybranego tematu. Wspólna praca wielu osób nad jednym projektem, przeważnie kończy się sukcesem. Warunek jest tylko taki, że trzeba być zgranym i umieć się dogadać z każdym, kto z nami pracuje. Grafika jest jak najbardziej dziedziną, gdzie każdemu się milej pracuje, kiedy wszyscy mają ten sam poziom. Interakcja organizowana jest najczęściej w sytuacjach podbramkowych, w których nie do końca wiadomo, jak się zabrać za dane zlecenie. Lecz w momencie, w którym już pojawia się wiele pomysłów, wszystko staje się łatwiejsze.

Działalność

Działalność na polu graficznym, wymaga od nas kreatywności. Nie każdy może być osobom, która się nadaje do myślenia twórczego, co wynika z wykształcenia pasji, zainteresować, bądź rzeczy, jakie się w życiu miało okazję zobaczyć. Osoby, posiadające tytuł artysty, plastyka, czy magistra sztuki, powinny cały czas działać i ciągle wymyślać nowe rewolucje na dane tematy. Artysta, który robi sobie jakąś przerwę w działaniu twórczym, później na tym wiele traci. Nie wyklucza się, że można podchodzić do każdej rzeczy za pomocą książek i tylko przekształcać rozwiązania. Jednak jest to ostateczność, z której korzystają amatorzy, artyście nie wolno zejść do takiego niskiego poziomu. Wielu z tych, którzy nie mogą znaleźć pracy w firmach graficznych, zajmujących się reklamą, odbywają kursy, podczas których uczą się pracy nad stronami internetowymi i ich projektowaniem. Programiści PHP i HTML, są ostatnim czasem bardzo poszukiwaną grupą ludzi. Zatrudnia się ich w ramach projektowania grafiki na stronach WWW. Plusem takiej pracy jest z pewnością to, że można wykonywać ją zdalnie.

Kalkulator

Profesjonalny i bardzo wygodny kalkulator. Program oblicza wartości z podawanych naraz całych wyrażeń arytmetycznych, z możliwością zdefiniowania trzech zmiennych. Oprócz systemu dziesiętnego, można też używać zapisu liczb w 3 innych systemach: dwójkowym, ósemkowym i szesnastkowym. A przy tym program ma możliwość wyświetlania wyniku w systemach (reprezentacjach liczb): 2 – 16, a ponadto potrafi bardzo śpiesznie sfaktoryzować liczby (rozłożyć na liczby pierwsze). W wyrażeniach arytmetycznych używać można bardzo kilka różnorakich standardowych funkcji matematycznych (przykładowo. sin, acos, tanh, ln, exp), a dodatkowo stałych.
Dostępne są również funkcje logiczne, na przykład.: AND, OR, NOT, operujące na liczbach 64-bitowych.
KalkulatorSator pozwala również obliczanie rekurencji!, na przykład.: Oblicz 1000 razy R:=R+sqrt(R) zaczynając od R=1.0.

Kluczową pozytywną właściwością programu jest to, że wyrażenie do obliczenia można wpisywać w całości do programu (na przykład. 2x+sin(5y)^3) i można je cały czas przerabiać, a oprócz tego obsługiwać w kolejnych obliczeniach.
W dodatku program zawiera kalkulator dat: umożliwia obliczanie liczby dni i godzin w gronie podanymi datami oraz dodatkowo datę, jaka będzie po upłynięciu podanej liczby dni od danej daty.

Program AllePomocnik

Program AllePomocnik służy do szybkiego budowy aukcji internetowych na Allegro.pl. Użytkownik podaje opis przedmiotu, prywatne informacje kontaktowe, sposób przesyłki, regulamin i wybiera gotowy szablon aukcji który woli wykorzystać a program sam wygeneruje kod aukcji który wystarczy jedynie wkleić na stronie Allegro.pl.

Zasadnicze sposobów programu:

Wizualny edytor opisu przedmiotu
Intuicyjna oraz prosta obsługa programu
Program nie wymaga nawet podstawowej znajomości programu XHTML/XML. Wystarczy tylko podać opis i informacje jakie chcesz umieścić w aukcji a program zajmie się innymi sprawami.
Okazję wyboru z pośród wielu gotowych szablonów graficznych o różnorakich układach oraz kolorystyce
Gotowe gotowe projekty graficzne norm, wysyłki, danych kontaktowych i okazję ich edycji i tworzenia nowych aby w późniejszym czasie móc je śpiesznie wykorzystać.
Szansę w każdym momencie zmiany szablonu strony www oraz podgląd aukcji
Wstawianie fotografii i edycja ich położenia
Całkiem szybkie wstawianie tabel i okazję ich wizualnego edytowania
Możliwość zapisu projektu aukcji i wykorzystania go w późniejszym czasie

Producent: GCSoft.pl
Licencja: shareware
System: Windows XP/Vista/7